Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Junjou Romantica

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Fani
Admin
Admin
Fani


feminin Varsator Mesaje : 54
Puncte Gothice : 87
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Junjou Romantica Left_bar_bleue0/10Junjou Romantica Empty_bar_bleue  (0/10)

Junjou Romantica Empty
MesajSubiect: Junjou Romantica   Junjou Romantica EmptyDum Iul 17, 2011 10:18 am

Junjou Romantica Junjou_Romantica

Misaki are anumite probleme cu examenul de admitere la un colegiu renumit. Ceea ce pareau doar simple meditatii, in realitatea ii vor schimba complet viata, mai ales ca profesorul sau, Usami, care este cel mai bun prieten al fratelui sau. Usami, un barbat ce-si decoreaza camera cu animalute de plus, este un scriitor renumit, scriind carti si despre baieti. In momentul in care Misaki gaseste una dintre aceste carti si citeste o fraza...se enerveaza de cate ori isi aminteste.

Din ce scrie pe wikipedia, ar fi trei Junjou : Junjou Romantica( cu Misaki si Akihiko ), Junjou Egoist( cu Hiroki si Nowaki) si Junjou Terrorist ( cu Miyagi si Shinobu ), insa personajele au avut o oarecare legatura intre ele.

A fost printre primele yaoi-uri vazute si chiar mi-a placut. L-as mai vedea inca o data xD Voi ce parere aveti de acest anime?
Sus In jos
Music.
Moderator
Moderator
Music.


feminin Gemeni Mesaje : 16
Puncte Gothice : 14
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Junjou Romantica Left_bar_bleue0/10Junjou Romantica Empty_bar_bleue  (0/10)

Junjou Romantica Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica   Junjou Romantica EmptyDum Iul 17, 2011 9:38 pm

Oh, da, a fost primul meu anime yaoi vizionat ! :X Doamne, ce-am iubit cuplurile din JR. încă o fac de fapt. *laughs*
Uhm, anyway, ca o părere generală, vă spun că povestea mi s-a părut grozavă [ oh, şi să nu mai spun de personaje... =p~ ] - mai ales drăguţul de Misaki care se enerve foarte uşor. Si ofc, " vinovatul " era Usami. :]]
Hm, cel de-al treilea cuplu nu mai ştiu dacă l-am văzut... thinking Decât pe primul şi pe al doilea. ^^

Well, un anime care merită văzut.

>:d<
Sus In jos
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Junjou Romantica Left_bar_bleue0/10Junjou Romantica Empty_bar_bleue  (0/10)

Junjou Romantica Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica   Junjou Romantica EmptyLun Iul 18, 2011 10:16 am

Si la mine similar voua, a fost printre primele anime-uri yaoi vizionate. Este unul remarcabil, episoadele facand trimitere la propria apetenta pentru acest gen. Personajele sunt bine conturate, fapt care promoveaza acest anime si ii da un cu totul alt aspect. Ipostazele in care se afla personajele sunt bazate pe fizic, caracterul lor detaliind fiecare gest in parte.
Realmente, mi-a placut aparentul aer de indiferenta a lui Akihiko, care se indragosteste cu atata usurinta de Misaki. Ce-i drept, a trecut ceva timp de cand l-am vazut insa este unul pe care nu l-am putut uita usor. Marcheaza inceputul unei noi experiente, schimbandu-mi radical parerea cu privinta la acest gen.
A fost un punct definitoriu , oferindu-mi o privire asupra acestui detaliu (boyXboy), lucru de care, trebuie sa fiu sincera, nu ma simteam mandra ca exista. Mi-a schimbat conceptia si privind din noua perspectiva mi se pare ceva normal acest tip de cuplu (cu toate ca tin sa mentionez faptul ca nu am discriminat niciodata persoanele cu orientari sexuale diferite).
Bineinteles, nu cred ca sunt singura de aceasta parere- ca acest anime are un impact/ influenta puternic(a) asupra mentalitatii privitorului.
Cu alte cuvinte a fost printre primele anime-uri de acest gen si printre cele usor de retinut/remarcabile
Sus In jos
Continut sponsorizat





Junjou Romantica Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica   Junjou Romantica Empty

Sus In jos
 
Junjou Romantica
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Anime Genre :: Yaoi/Yuri/Shounen Ai-
Mergi direct la: