Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Seconds Apart

In jos 
AutorMesaj
ﯝ Đizzy ﯝ
Admin
Admin
ﯝ Đizzy ﯝ


feminin Balanta Mesaje : 31
Puncte Gothice : 39
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Seconds Apart Left_bar_bleue0/10Seconds Apart Empty_bar_bleue  (0/10)

Seconds Apart Empty
MesajSubiect: Seconds Apart   Seconds Apart EmptyMar Aug 09, 2011 8:06 am

Seconds Apart Seconds_Apart_1300360415_2011

Pe scurt, este vorba de doi frati gemeni care au diferite abilitati in a influenta unele elemente pur fizice sau de a modifica starea fizica a unui obiect sau persoana. Ei si-au dobandit aceste "puteri" in urma unui tratament pe care mama lor l-a urmat cu scopul de a ramane insarcinata. Ei sunt aproape identici, putine lucruri facandu-i diferiti, iar datorita acestui fapt sunt foarte apropiati. Proiectul lor este bazat pe un film in care sunt surprinse momente din moartea altor oameni, iar scopul acestuia este "sa hraneasca pasarile" si sa-i faca sa simta ceva, lucru care nu se intampla decat la sfarsitul filmului. Insa relatia celor doi devine din ce in ce mai proasta in momentul in care unul dintre baieti, si anume Jonah, se imprieteneste cu Eve, noua colega.

Actori
Orlando Jones (Detective Lampkin)
Edmund Entin (Jonah )
Gary Entin (Seth)
Samantha Droke (Eve )


Parerea mea: Nu este un film cu adevarat horror, desi are unele scene, ca de exemplu cea de la inceputul filmului cand mor cei cinci baieti, mai sangeroase, ca sa zicem asa. Sincer, am (re)urmarit acest film datorita legaturii dintre baietii si pentru faptul ca e cu gemeni, sunt innebunita, ca sa zicem asa, dupa ei. Distributia rolurilor a fost interesanta si consider ca actorii au facut o treaba buna, dand un farmec aparte filmului.

Sus In jos
 
Seconds Apart
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Cafeneaua AnimeLub :: Filme si seriale-
Mergi direct la: