Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Evanescence

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Wired Life
Utilizator
Utilizator
Wired Life


feminin Mesaje : 18
Puncte Gothice : 31
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Evanescence Left_bar_bleue0/10Evanescence Empty_bar_bleue  (0/10)

Evanescence Empty
MesajSubiect: Evanescence   Evanescence EmptyLun Iul 25, 2011 6:38 am


Evanescence Evanescence_Wallpaper

Evanescence e o formaţie de rock alternativ din Little Rock, Arkansas, SUA, fondată în 1998 de Amy Lee şi Ben Moody. După ce au câştigat atenţia publicului din Little Rock, înregistrând cu ajutorul Bigwig Enterprises două EP-uri, şi un CD demo Origin, au semnat în 2003 un contract cu Wind-Up. Aşa a apărut Fallen, primul album, care s-a vândut în peste 15 milioane de exemplare în toată lumea şi datorită căruia formaţia câştigă 2 premii Grammy. Un an mai târziu, Evanescence realizează primul lor album live, Anywhere But Home, vândut în peste un milion de exemplare, iar în 2006, e lansat cel de al doilea album, The Open Door, vândut în peste 5 milioane de exemplare.
Formaţia a suferit schimbări în componenţă de mai multe ori. În 2003 pleacă cofondatorul Ben Moody, iar în 2007: chitaristul John LeCompt şi toboşarul Rocky Gray. În prezent, Amy Lee e singurul membru original al formaţiei. Ultimele două modificări au dus la o pauză, în care la spectacolele din turneu au contribuit membrii temporari ai trupei. În iunie 2009, Amy Lee a postat pe site-ul oficial Evanescence că trupa lucrează la cel de-al treilea album. Acesta va fi lansat la începutul toamnei din 2010.
Source: Wikipedia

Mie una imi place la nebunie aceasta trupa :] Mai ales vocalista Amy Lee, are o voce fermecatoare. Au un stil original. Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Bring me to Life. Am auzito la un AMV pe vremea cand era obsedata de Naruto... Alte melodii ar mai fi Lies, Sweet Sacrifice, Going Under si altele. Am molipsit-o si pe prietena mea cea mai buna cu Evanescence :]]

Sus In jos
ﯝ Đizzy ﯝ
Admin
Admin
ﯝ Đizzy ﯝ


feminin Balanta Mesaje : 31
Puncte Gothice : 39
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Evanescence Left_bar_bleue0/10Evanescence Empty_bar_bleue  (0/10)

Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence EmptyLun Iul 25, 2011 11:27 am

Evanescence este una din trupele mele preferate. Ai dreptate, Amy are o voce frumoasa, placuta, chiar puternica uneori si este draguta. Imi place cum canta in Bring me to life, insa nici in celelalte nu se lasa mai prejos, ramanand constanta in ceea ce.i priveste cariera muzicala. Prima melodie pe care am ascultat.o de la aceasta trupa a fost Bring me to life, tot intr.un AMV, iar de atunci am inceput sa ascult mai des aceasta trupa, devenind una din preferatele mele.
Sus In jos
 
Evanescence
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Cafeneaua AnimeLub :: Muzica-
Mergi direct la: