Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Just pics

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Terrorist Rabbit
Utilizator
Utilizator
Terrorist Rabbit


masculin Mesaje : 14
Puncte Gothice : 21
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Just pics Left_bar_bleue0/10Just pics Empty_bar_bleue  (0/10)

Just pics Empty
MesajSubiect: Just pics   Just pics EmptyVin Iul 22, 2011 8:57 am

Daca tot n-am ce face si pentru ca plimbarile mele se sfarsesc mai mereu cu poze, am zis sa postez cateva, nu va asteptati la cine stie ce. Ah da lenea mea e mare si nu-mi place sa intorc pozele asa ca s-ar putea sa se lase cu gaturi rupte.

1. Una bucata floare ras
Just pics Fotografie0252
2. Curcubee
Just pics Vbvbg
3. Apusul soarelui
Just pics Fotografie0988
4. Umbra si lumina
Just pics Fotografie0887
5. Nu am eu o bicicleta smexy?
Just pics Fotografie0890
Sus In jos
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Just pics Left_bar_bleue0/10Just pics Empty_bar_bleue  (0/10)

Just pics Empty
MesajSubiect: Re: Just pics   Just pics EmptyVin Iul 22, 2011 9:23 am

Chiar mi-am auzit gatul :-l. Al doilea comentariu la poze! Incep sa am experienta.Well, lasand asta deoparte voi analiza cateva amanunte, in schimb nici ca stiu ce-ar trebui sa fac.

  • Prima poza - ei bine are farmecul ei aparte, datorita acelor pelungiri ale florii ce dau impresia de efect planificat. Insa mi se pare mult prea simplu; nu stiu ce ii lipseaste si stiu ca este greu sa pui in practica alte lucruri inafara de ceea ce se vede. Aici sunt in dubii, fapt pentru care ma opresc prin a o studia cu atentie -daca imi dau seama de altceva voi folosi edit-ul -
  • A doua- imi place unghiul din carte ai fotografiat , insa si la acesta parca lipseste ceva. Poate un balon, orice sa incarce putin mediu'. Inrest culorile sunt usor sterse, lucru ce mie imi place si lasa o impresie buna.Ai editat-o cumva?
  • A treia- desigur, poza mea preferata. Da senzatia ca este compus doar din linii, apusul fiind esenta. Culorile predominante sunt reci, fapt pentru care mi-a captat atentia. Subliniaza contrastul dintre zi si noapte, astfel facandu-se trimitere la antiteza dintre cele doua. Aceasta trece dintr-o extrema in alta, astfel facandu-se remarcabila.
  • A patra- dificil cu intorsu' gatului. Imi place cum ai surprins umbra , linia ce desparte doua culori opuse;Desigur, nu pot sa ma implic intr-o explicatie detaliata deoarece fotografiatul nu tine de domeniul meu. Oricum, in principiu si aceasta poza imi place deoarece te defineste din cate ai si afirmat.
  • A cincea- da tin sa-ti complimentez bicicleta mai intai de toate smile) Bun model! Pe langa asta, contureaza un sentiment trist de singuratate ce nu-si gaseste sfarsitul.Acestei fotografii i-as putea atribui diverse stari pe acre le-am putut remarca usor, fapt pentru care si aceasta se claseaza printre reusite. Intr-adevar, aici fotografia numai lasa impresia de "prea simplu", fiind expresiva.
Gata, am terminat ! Aici am incercat sa ma fac pe intelesul tau, cu toate ca majoritatea celor spuse nu ma caracterizeaza
Sus In jos
ﯝ Đizzy ﯝ
Admin
Admin
ﯝ Đizzy ﯝ


feminin Balanta Mesaje : 31
Puncte Gothice : 39
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Just pics Left_bar_bleue0/10Just pics Empty_bar_bleue  (0/10)

Just pics Empty
MesajSubiect: Re: Just pics   Just pics EmptyVin Iul 22, 2011 11:29 pm

Huh, dupa critica anterioara ma cam simt in inferioritate =.= Anyway, letz see.
Prima poza: Imi plac culorile, deoarece sunt ceva mai vii. Unghiul e bun, desi daca ar fi fost prinsa "una bucata floare" dintr.o parte poate iesea si mai bine.
A doua poza: Curcubeele sunt sweet, desi cel de.al doilea se vede ceva mai greu, iar cum zicea si ma luvly, poza pare pustie =.= insa unghiul din care le.ai fotografiat este cute.
A treia poza: Imi place cotrastul si unghiul fotografiei, mai ales cerul cum este surprins. Culorile sunt interesante, cum zicea si ma luvly, majoritatea sunt nuante inchise, iar acestea iti capteaza atentia.
A patra poza: Imi place linistea care, parca, predomina pe acel camp. Momentul in care este surprinsa poza este interesant, oferind privitorului un cadru relaxant. Unghiul din care ai fotografiat acel camp este sweet, iar culorile care sunt surprinse sunt placute privirii. (cel putin pentru mine)
A cincea poza: Neh, stii ca ti.am spus cand mi.ai aratat poza prima data, dar ma repet, pentru tine, e smexy rau bicicleta. Sincer, este poza mea preferata tocmai datorita lucrurilor pe care le exprima, singuratate, dar, totodata, indiferenta. Culorile sunt mai vii ca la cele anterioare, iar unghiul este bine ales. Nu stiu daca ai observat acel nor de pe cer asemeni unui bumerang sau pasare sau chiar zmeu, insa l.ai surprins exact intr.un moment care a acordat boltei ceva care sa ii acopere goliciunea pe care ar fi avut.o intr.o alta faza.

Calitatea pozelor este buna, chiar foarte buna si pozele postate mai sus, cel putin unele, dau dovada ca ai o imaginatie bogata, ceea ce stiam deja. Anyway, sper sa mai aduci si alte fotografii cat mai curand.
Zbye and see ya later ^^

P.S: Nu am spus nimic gresit, did I?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Just pics Empty
MesajSubiect: Re: Just pics   Just pics Empty

Sus In jos
 
Just pics
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Fan Zone :: Fotografie-
Mergi direct la: