Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Big Momma's

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Big Momma's Left_bar_bleue0/10Big Momma's Empty_bar_bleue  (0/10)

Big Momma's Empty
MesajSubiect: Big Momma's   Big Momma's EmptyVin Iul 22, 2011 7:53 am

Big Momma's
Big Momma's Bigmommaslikefatherlikew
***
Un film mult aşteptat, care speri să te amuze cel puţin la fel de puternic precum primele două. Agentul FBi, Malcom, interepretat de Martin Lawrence,, este încântat că fiul său vitreg a fost acceptat la Duke University. Problema este că Trent (Martin)
speră să ajungă un rapper de success. Însă acesta are nevoie de acordul
lui Malcom care evident nu vrea să facă asta. Din întâmplare Trent îl
surprinde pe Malcom în timpul unei urmăriri, ajunge să fie martor la o crimă şi să afle o informaţie importantă
***

(opinia mea)
Ei bine, unul dintre filmele pe care le-am vazut acum ceva timp. Mi-a lasat o impresie buna, fiind intampinat de stari adverse -pe baza situatiilor-. A fost amuzanta hotararea de schimbare a fizicului pentru a nu-l expune pe fiul sau, tot filmul bazandu-se pe aceasta idee (aparent banala/prosteasca).
Aici se subliniaza si reactiile unei persoane cand este indragostite, in cazul lui Trent, acesta fiind gata sa duvulge secretul in ceea ce ii priveste. Lucru pe care il pune in aplicare cand trebuie sa cante cu fata respectiva (am uitat numele.Nia Long am impresia).
Sunt simple clisee, secvente amuzante ale filmului; jocul la care este supus Martin Lawrence datorita confundarii sale cu o adevarata femeie.
Spre deosebire de celelalte opinii, mie mi-a placut si cred ca merita vizionat.

Actori:

  • Martin Lawrence
  • Nia Long
  • Emily Procter
  • Martin T. Jackson
Sus In jos
ﯝ Đizzy ﯝ
Admin
Admin
ﯝ Đizzy ﯝ


feminin Balanta Mesaje : 31
Puncte Gothice : 39
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Big Momma's Left_bar_bleue0/10Big Momma's Empty_bar_bleue  (0/10)

Big Momma's Empty
MesajSubiect: Re: Big Momma's   Big Momma's EmptyMier Iul 27, 2011 1:06 am

Am vazut filmul acum aproximativ o luna, cred, desi nu sunt extrem de sigura in privinta datei. Ma rog, revenind, a fost o comedie buna, mie, una mi.a placut.Si cel mai mult mi.a placut faza cand canta cu tipa pe scena si a uitat ca e fata, vocea revenindu.i la normal si toti, inclusiv tipa, au ramas surprinsi. Desi filmul in totalitate a fost contruit din scene amuzante, asta mi.a ramas in minte, devenind una din prferatele mele precum si cea din biblioteca cand au dansat si i.au lovit pe tipii aia : )) Ma rog, revenind cu picioarele pe Pamant, cine nu a vazut filmul si adora comediile ar trebui sa o faca ^^
Sus In jos
 
Big Momma's
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Cafeneaua AnimeLub :: Filme si seriale-
Mergi direct la: