Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Personajul preferat?

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Terrorist Rabbit
Utilizator
Utilizator
Terrorist Rabbit


masculin Mesaje : 14
Puncte Gothice : 21
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Personajul preferat? Left_bar_bleue0/10Personajul preferat? Empty_bar_bleue  (0/10)

Personajul preferat? Empty
MesajSubiect: Personajul preferat?   Personajul preferat? EmptyMier Iul 20, 2011 1:11 am

Care este personajul vostru preferat sau care sunt personajele voastre preferate?

Eu am doua:

*Light/Kira este bineinteles personajul principal al acestei serii, fara el nu ar fi existat nimic, este precum al multora si preferatul meu. Eu il consider pe el ca fiind cel mai inteligent, a reusit foarte bine sa-i manevreze pe cei din jurul sau cu actoria sa impeciala, ador in general personajele cu dubla personalitate care sunt adesea opuse si socheaza prin prezenta lor. Sunt de acord cu el, cu ideile lui, dar pe de alta parte m-as si opune, si totusi exista intr-adevar dreptate?Este aceasta dreptate intr-adevar dreapta? Toti tindem sa sustinem o extrema, dar toti facem sacrificii, pana la urma totul este doar un joc si intr-un fel fiecare face orice sa-l castige, antica dorinta de suprematie si nimeni nu doreste sa piarda.
La acest personaj m-a impresionat sahul sau, cum gandea dinainte atat de multe lucruri, e greu sa fii cu un pas inaintea adversarului, dar cand reusesti e splendid si asta e drumul spre victorie.
Mi-a placut si nebunia lui, e pur umana si oamenii sunt amuzanti.

*Ryuk este, pana la urma cel mai tare personaj, el a tras inca de la inceput sforile, el a "scapat" carnetul pentru a se amuza, era plictisit si cauta marionete ce totusi trebuiau sa fie inteligente pentru a crea o piesa amuzanta.
Sus In jos
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Personajul preferat? Left_bar_bleue0/10Personajul preferat? Empty_bar_bleue  (0/10)

Personajul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat?   Personajul preferat? EmptyMier Iul 20, 2011 1:50 am

Tin sa apreciez alegerile tale, nereusind sa ma diferentiez de opiniile tale.
Sustin conceptiile lui Kira si modul sau de a percepe o noua lume, fapt pentru care a devenit personajul meu preferat. Actiunea a fost una usor de intuit, insa finalul a fost neasteptat . Anime-ul debuteaza cu aparitia carnetului, o oportunitate a lui Yagami sa schimbe lumea si sa o realizeze potrivit idealul.Eu sunt de acord acord cu actiunile sale datorita motivatiei lui. El nu vroia sa omoare oameni nevinovati , ci doar pe cei care si-au patat imaginea cu adverse moduri de crima si furturi. Nu mi se pare nedrept cum gandeste si actioneaza, fapt pentru care afirm ferm convinsa ca as face la fel ca el intr-o situatie similara.Intr-adevar , datorita acestui lucru au existat si urmari , Kira devenind pret de cateva minute un criminal sentimental (moartea lui L). Finalul mi-a provocat repulsie, fiind marcat de catre moartea lui Light. Nu vroiam sa se intample astfel, el fiind personajul asupra careia se invartea intreaga actiune. Inteligenta /tactica sa era una surprinzatoare, iesit din comun daca ne gandim la persoanele de varsta cu acesta si punem in practica antiteza. Aici se vor sublinia calitatile pentru care Ryuk l-a ales, potrivit propriei opinii, aceasta fiind ceva planuit.
Desigur, a gresit cand a folosit-o pe Misa, insa acest lucru in ochii mei nu i-a patat deloc imaginea. Cu siguranta ar deveni idolul majoritatii populatii daca ar exista, indiferent de caile pe care le utilizeaza .
Sus In jos
Music.
Moderator
Moderator
Music.


feminin Gemeni Mesaje : 16
Puncte Gothice : 14
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Personajul preferat? Left_bar_bleue0/10Personajul preferat? Empty_bar_bleue  (0/10)

Personajul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat?   Personajul preferat? EmptyLun Iul 25, 2011 12:22 am

Oh, interesante păreri. :>

Well, eu am două personaje preferate :



Ryuk - Cum ai spus şi tu, bunny, de la bun început el a fost " capul " - să zic aşa - tuturor faptelor... Ofc, când am văzut primul episod nu mă aşteptam ca acţiunea să decurgă astfel; dar mi-a plăcut foarte mult. Ryuk a avut un rol foarte important, atât la începutul anime-ului, cât şi la sfârşitul lui...



Şii....



L/Ryuzaki - Deci acest personaj m-a încântat cel mai mult; nu doar pt faptul că-i un personaj misterios ce învăluie astfel tot anime-ul în mister, ci şi pentru faptul că a gândit foarte bine, cu calmitate în situaţiile date. <3 Uneori, mă gândesc că am câte ceva în comun cu L.

Anyway, în final tot L a fost în centrul atenţiei să zic aşa... Mi s-a părut interesant - ba chiar demn de admirat - cum rezolva toate acele cazuri, întrebări capcană şi multe altele în legătură cu Kira. Foarte captivant; şi dacă mă gândesc eu mai bine, întreg anime-ul a fost capitvant.

^^
Sus In jos
Wired Life
Utilizator
Utilizator
Wired Life


feminin Mesaje : 18
Puncte Gothice : 31
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Personajul preferat? Left_bar_bleue0/10Personajul preferat? Empty_bar_bleue  (0/10)

Personajul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat?   Personajul preferat? EmptyLun Iul 25, 2011 7:10 am

Contine posibile spoilere. Daca nu ai terminat de vizionat anime-ul nu citi. Personajele mele preferate? Am doua si doua vor ramane. In fine, personejele mele preferate apar destul de putin in anime dar se fac usor remarcate prin unica lor personalitate, conturata foarte bine de catre autor.
Primul personaj pe care il apreciez cu adevarat ar fi Mello, pe numele real Mihael Keehl. Are o personalitate cu adevarat unica fiind foarte impulsiv. Singura lui probleme ar fi ca actioneaza fara sa se gandeasca putin inainte dar e foarte inteligent si calculat. Nozomu Sasaki a facut o treaba foarte buna dandu-i voce lui Mello. Acea voce puternica si matura il caracterizeaza foarte bine pe acest personaj minunat. Am realizat ca ma regasesc foarte bine in acest personaj, totusi eu nu actionez atat de repede fara sa ma gandesc atent la problema. Urmatorul personaj care mi-a captat atentia, dar care este pe locul numarul doi ar fi Near. Nate River mi s-a parut de la inceput un nume foarte ciudat, nu mi-a placut deloc si nici acum nu-mi place ;]] Foarte calculat si inteligent dar totusi copilaros - nu zic asta doar pentru ca se juca foarte mult cu jucariile ci pentru ca asa era adevarata lui personalitate. Mi s-a parut cam mic pentru douazeci si unu de ani (in ultimul episod atat avea). Intr-un timp circulau zvonuri cum ca Near ar fi albinos. Nu neg, Near chiar pare ca ar fi, adica toata investigatia statea doar inauntru, avea pielea alba, parul alb, vederea slaba (cu siguranta un prost jucator de darts) si ochii care tind spre un rosu inchis. Oricum, astea's doar zvonuri. Cam astea ar fi cele doua personaje preferate masculine ale mele. Cele feminine sunt tot doua, asamanatoare intr-un fel sau altul. Amane misa, fatita indragostita lulea de Kira. Sincer, eu nu cred ca a foast o dragoste adevarata. Mai mult admiratie car mai apoi s-a transformat in simpatie si odata ce a vorbit pentru prima data cu Light a devenit dragoste, dar cu siguranta nu adevarata. Mie una nu mi se para ca ar fi proasta cum zic unii, ba inver, e un personaj foarte inteligent. O dovata clara ar fi atunci cand l-a facut pe Kyosuke Higuchi sa recunoasca ca el este Kira. A stiut cum sa actioneze si cred ca a facut-o foarte bine. Ciudat e ca Amane mai inseamna si Dulce sau Stralucitor. Urmator personaj feminin care mi-a captat atentia ar fi Misora Naomi. Fost agent FBI si logodnica actualului agent FBI Ray Penber. Despre ea nu am multe sa zic, doar ca este o persoana foarte inteligenta. Si-a dat deama imediat de toata smecheria asta cu Kira si daca nu se descotorosea Light de ea cazul ar fi fost zeja rezolvat si animeul putin ar fi durat [rima]. Cam acestea au fost cele 4 personaje preferate ale mele. Sper sa-mi fi motivat bine alegerile. Nu cred ca in postul asta kilometric am facut ceva spam.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Personajul preferat? Empty
MesajSubiect: Re: Personajul preferat?   Personajul preferat? Empty

Sus In jos
 
Personajul preferat?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Anime Genre :: Actiune/Aventura :: Death Note-
Mergi direct la: