Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Something to show.

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Fani
Admin
Admin
Fani


feminin Varsator Mesaje : 54
Puncte Gothice : 87
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Something to show. Left_bar_bleue0/10Something to show. Empty_bar_bleue  (0/10)

Something to show. Empty
MesajSubiect: Something to show.   Something to show. EmptyMar Iul 19, 2011 10:13 am

Deci da, sunt fotograf ochelari Defapt, sunt foarte pasionata de fotografie, asa ca am zis sa dau startul cu un topic. Astept pareri si de ce nu, si critici referitoare la culori, unghi etc. Nu ma deranjeaza ^^

Bulbuceeei xD
Something to show. 37857861

Floricica mov. Imi place cum a iesit si sunt foarte modesta.
Something to show. 2hnnlfp

Ceasul cu cucu, fara cuc hehe
Something to show. 37343521

Asta e tot. O sa mai pun cand trece lenea si apare plictiseala :3
Sus In jos
Hatsune Ebina
Moderator
Moderator
Hatsune Ebina


feminin Leu Mesaje : 8
Puncte Gothice : 15
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Something to show. Left_bar_bleue0/10Something to show. Empty_bar_bleue  (0/10)

Something to show. Empty
MesajSubiect: Re: Something to show.   Something to show. EmptyJoi Iul 21, 2011 11:40 am

woow...tare...imi plac ultimile 2 poze....dar prima no prea inteleg...>.< Cam mi se face scarba smile) Sau poate imi imaginez eu altceva? o.O
Sus In jos
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Something to show. Left_bar_bleue0/10Something to show. Empty_bar_bleue  (0/10)

Something to show. Empty
MesajSubiect: Re: Something to show.   Something to show. EmptyVin Iul 22, 2011 2:59 am

Trec si eu pe aici, insa tin sa mentionez ca e prima oara cand voi
comenta acest lucru. Deci voi vorbi din postura unei incepatoare.

  • In prima presupun ca este suc intr-un pahar de ness/3in1, nu? Oiricum, conceptia mi se pare una geniala de-a dreptul! insa dupa parerea mea, culorile sunt obositoare deranjand ochii. Nu se distinge conturul modelului respectiv al paharului de mobila aceea (sau ce-o fi), iar asta necesita o privire mai detaliata -pentru a sesiza acest lucru-. Oricum, in principiu imaginea este reusita.
  • La a doua nu conta doar fotografia ci si niste efecte pentru a sublinia esentialul -floarea-. Am vazut la majoritatea la fel- lucru ce devine monoton, plictisitor- cu toate ca este luat dintr-un unghi bun, culorile se imbina perfect. Sau daca nu percepi acest lucru -editare in ps cs3, gimp, picasa- atunci puteai sa iti pui amprenta daca ma intelegi. Sa pui niste modele pe petale, ceva in fundal pe langa flori, un amanunt care sa se modeleze conform principiului autenticitatii.
  • Ultima.Intr-adevar unghiul de unde este fotografiat ceasul ofera epitete augmentative, insa nu pune in evidenta numerele ce tin de domeniul trecutului (structura. nu neaparat forma lui 1 insine- globuletele alea sau ce-o fi se modeleaza astfel incat sa devina simbol al trecutului). Pe langa asta, simt ca lipseste ceva, poate o panza de paianjen ar fi intregit poza . Acele alea ruginile -din cate vad- tin sa mentina fotografia pe pozitie, detaliu important ce mi-a facut placere.
Am o intrebare - Ce aparat de fotografiat folosesti?
***
Desigur. Asa am perceput eu pozele facute de tine si sper sa nu te fi deranjat. Ti-am zis, privesc din ipostaza unei incepatoare, deci nici nu te pot ajuta cu mult -inafara de a-ti spune ceea ce eu am crezut-. Te-as ruga sa tii cont ca este primul meu comentariu cu privire la fotografii, fapt pentru care nu reusesc sa ajung la stadiul tau, cel mai probabil.
Sus In jos
ﯝ Đizzy ﯝ
Admin
Admin
ﯝ Đizzy ﯝ


feminin Balanta Mesaje : 31
Puncte Gothice : 39
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Something to show. Left_bar_bleue0/10Something to show. Empty_bar_bleue  (0/10)

Something to show. Empty
MesajSubiect: Re: Something to show.   Something to show. EmptyVin Iul 22, 2011 11:53 pm

Hellou, trec si pe aici. Bun, deci spre deosebire de Kd.sens eu voi vorbi ceva mai simplu, avand o conceptie diferita, probabil, fata de fotografiile de mai sus.

Prima poza: Imi place unghiul din care ai facut poza, este interesant si surprinde ceea ce ai vrut tu sa ne arati. Culorile sunt interesante si, pentru mine, placute privirii. E interesanta si pozitionarea paharului, iar culoarea aceea, albastra, este ceea ce delimita paharul de suprafata pe care este asezat.

A doua poza: Imi plac culorile florilor, in special a florii care se afla in centrul si pe care voiai sa te axezi. Totusi, pentru a o scoate mai mult in evidenta ar fi fost placut ca cele din spate sa fie mai " in ceata ", oferind astfel "modelului" un atu pentru a se remarca mai bine. Imi place unghiul din care e facuta poza, surprinzand.o direct "din fata".

Ultima poza: Ceasul cu cuc, dar fara cuc, surprinde o epoca trecuta, un timp apus ceea ce duce cu gandul la vechi. Culorile sunt interesante, datand inca de cand fusese proiectat ceasul, probabil, iar asta e placut. Unghiul din care e facuta poza este interesant, dand un farmec aparte modelului tau. Insa ma intreb, pe unde este cucul? Ce s.a intamplat cu el? Desi poza este structurata frumos, fara el pare incompleta, dar e doar parerea mea.

So, that was ma opinion. Ah da, calitatea pozelor este chiar buna, iar asta denota ca iti face placere sa faci fotografii reusite. Mda, cam atat am avut de spus. Sper sa mai aduci so until then .. Zbye and see ya later.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Something to show. Empty
MesajSubiect: Re: Something to show.   Something to show. Empty

Sus In jos
 
Something to show.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Fan Zone :: Fotografie-
Mergi direct la: