Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Kiss x Sis

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Fani
Admin
Admin
Fani


feminin Varsator Mesaje : 54
Puncte Gothice : 87
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Kiss x Sis Left_bar_bleue0/10Kiss x Sis Empty_bar_bleue  (0/10)

Kiss x Sis Empty
MesajSubiect: Kiss x Sis   Kiss x Sis EmptyMar Iul 19, 2011 9:23 am

Kiss x Sis 213990
Kiss x Sis incepe cu povestea unui student, Keita Suminoe, care se pregateste pentru examene. El locuieste intr-o casa cu surorile lui, Riko si Ako, care il saruta si afiseaza dragostea lor fata de el in public. Ele il ajuta pentru pregatirea examenelor sale. Chiar daca nu au nici o legatura de sange, Keita incepe sa fie atras de ele. Parintii acestora, vazand ca se inteleg, ii propun tanarului sa se casatoreasca cu una din ele, de aceea fete se "bat" pentru a-i castiga dragostea.


Nu mai stiu cate OVA are, dar nu le-am vazut pe toate. La recomandarea unui prieten ( si un actual user pe forum hehe ) m-am apucat sa vad cateva episoade.
Sus In jos
Wired Life
Utilizator
Utilizator
Wired Life


feminin Mesaje : 18
Puncte Gothice : 31
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Kiss x Sis Left_bar_bleue0/10Kiss x Sis Empty_bar_bleue  (0/10)

Kiss x Sis Empty
MesajSubiect: Re: Kiss x Sis   Kiss x Sis EmptyMar Iul 19, 2011 11:28 pm

Destul de dragut, totusi cam prea mult ecchi, se putea si o pauza. Ma refer, se intampla prea des aceleasi chestii. Doar in unele parti micute mai este vorba si despre altceva care are tot legatura cu "actiunea ecchi". Despre gemene, cred ca o prefer pe Ako, Riko mi se pare prea copilaroasa si ma scoate din sarite. I-as da un 7-8 dar totusi e exagerat. Saracul Keita, mi-e mila de el. hehe
Sus In jos
Terrorist Rabbit
Utilizator
Utilizator
Terrorist Rabbit


masculin Mesaje : 14
Puncte Gothice : 21
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Kiss x Sis Left_bar_bleue0/10Kiss x Sis Empty_bar_bleue  (0/10)

Kiss x Sis Empty
MesajSubiect: Re: Kiss x Sis   Kiss x Sis EmptyMier Iul 20, 2011 1:18 am

Nu e vorba doar de OVA, am sesizat ca s-a transformat si in serie, personal am ajuns pe la episodul 6, nu m-a interesat atat de tare incat sa il vad cap coada.
Imi plac chestiile sexy, dar unele dintre ele sunt de mult fumate, adica animeurile ecchi nu mai prezinta un strop de originalitate in privinta asa ziselor scene cu tente sexuale, nu numai asta dar nici povestea nu e de laudat.
Mai nou am prins ura pe genul ecchi, e prea cliseu si ma enerveaza pur si simplu.
Daca nu ai experienta in domeniul asta si nu ai ce face, ti-l recomand ras.
Sus In jos
Virusel
Utilizator
Utilizator
Virusel


Mesaje : 17
Puncte Gothice : 21
Reputatie : 0

Statistici personale
Warn:
Kiss x Sis Left_bar_bleue0/10Kiss x Sis Empty_bar_bleue  (0/10)

Kiss x Sis Empty
MesajSubiect: Re: Kiss x Sis   Kiss x Sis EmptyMier Iul 20, 2011 3:09 am

Ahh, animeul acesta e printre favoritele mele, nu chiar pentru ca are cateva scene +18..doar pentru ca e foarte funny ..si sa fim simceri grafica nu-i rea !
In topul meu, animeul asta se afla pe locul 6. bye~
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kiss x Sis Empty
MesajSubiect: Re: Kiss x Sis   Kiss x Sis Empty

Sus In jos
 
Kiss x Sis
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Anime Genre :: Comedie/Ecchi/Harem-
Mergi direct la: