Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Pareri personale

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Fani
Admin
Admin
Fani


feminin Varsator Mesaje : 54
Puncte Gothice : 87
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Pareri personale Left_bar_bleue0/10Pareri personale Empty_bar_bleue  (0/10)

Pareri personale Empty
MesajSubiect: Pareri personale   Pareri personale EmptyLun Iul 18, 2011 10:40 am

Well, nu ştiu din ce cauză m-am apucat să îl vizionez, dar ţin să spun că văzând primul episod, m-am plictisit enorm şi m-am lăsat de el. Am revenit asupra lui după ceva timp, plictisită, nu ştiam ce aş putea viziona aşa că am ales Kuroshitsuji. Continuând cu al doilea episod, conceptul mi s-a schimbat imediat. Personajele şi povetsea mi se părea foarte interesantă şi diferită de primul episod care m-a plictisit mult şi din cauza lui nu am continuat să urmăresc animeul.
Nu l-am terminat încă, dar pot spune că m-a uimit într-adevăr. Povestea este una originală, iar personajele sunt bine conturare, cel puţin cele principale (aşa cum trebuie să fie).
Înainte de a face "cunoştinţă" cu Finny, nu mă puteam decide care va fi personajul preferat dintre Ciel şi Sebastian. Având caractere diferite, ambele plăcându-mi, îmi era greu.
Da, din câte s-a observat mai sus, personajul preferat este Finny, acel servitor ce lucrează la conac. M-a atras mult personalitatea şi trecutul său (ţin să aduc aminte faptul că nu am văzut tot animeul). Sunt de abia la primul sezon, dar vreau să îl continui.
Sus In jos
Wired Life
Utilizator
Utilizator
Wired Life


feminin Mesaje : 18
Puncte Gothice : 31
Reputatie : 2

Statistici personale
Warn:
Pareri personale Left_bar_bleue0/10Pareri personale Empty_bar_bleue  (0/10)

Pareri personale Empty
MesajSubiect: Re: Pareri personale   Pareri personale EmptyMar Iul 19, 2011 11:42 am

Este inevitabil ca eu sa nu trec pe aici. Vreau sa incep cu povestea. Foarte bine realizata dar in unele locuri cam incalcita, I mean, te cam pierzi la o bucata dar daca il vizionezi de mai multe ori nu mai ai probleme de genul asta. Parerea mea e ca inceputul e cam confuz, te tine in suspans. Personajele sunt foarte bine conturate, unele mai serioase altele pline de umor. Cu alte cuvinte si umorul e prezent aici dar in cantitati reduse. Sebastian face totii banii. In fine.
Ceea ce m-a enervat pe mine la culme este ca am auzit intr-un interviu cu Yana Toboso ca Ciel si Sebastian nu ar fi trebuit sa apara in sezonul doi dar de', fanii au vrut. Eu una as fi preferat sa se termine primul sezon si sa intre Alois si Claude in scena.
Cu alte cuvinte un anime foarte bun cu parti bune si proaste.
Sus In jos
Terrorist Rabbit
Utilizator
Utilizator
Terrorist Rabbit


masculin Mesaje : 14
Puncte Gothice : 21
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Pareri personale Left_bar_bleue0/10Pareri personale Empty_bar_bleue  (0/10)

Pareri personale Empty
MesajSubiect: Re: Pareri personale   Pareri personale EmptyMar Iul 19, 2011 2:36 pm

Sincer, si pe mine m-a plictisit enorm acest anime la inceput, ba chiar am renuntat si eu la el si apoi tot cam din criza de anime m-am reapucat de el, si parcurgand mai multe episoade am realizat ca este interesant si are o poveste originala.
Cel mai mult mi-a placut finalul sezonului doi, chiar a fost delicioasa intorsatura de situatie, unul dintre cele mai interesante si diferite sfarsituri pe care le-au avut animeurile vizionate de mine.
Per total e un anime bun, desi are partile sale mai proate, dar cum nimic nu e perfect, eu vi l-as recomanda.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pareri personale Empty
MesajSubiect: Re: Pareri personale   Pareri personale Empty

Sus In jos
 
Pareri personale
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Anime Genre :: Fantasy/Magic/Science-Fiction :: Kuroshitsuji-
Mergi direct la: