Anime Goth
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum Anime & Manga & Goth
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Kannazuki no miku

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Kannazuki no miku Left_bar_bleue0/10Kannazuki no miku Empty_bar_bleue  (0/10)

Kannazuki no miku Empty
MesajSubiect: Kannazuki no miku   Kannazuki no miku EmptyLun Iul 18, 2011 1:19 am

Kannazuki no miku Orig5609111292992588

Kannazuki no miku
este unul dintre anime-urile ce se claseaza la domeniul Yuri.
Este definit de personaje bine conturate, cu vieti, aparent paralele.Protagonista acestui anime este Kurusugawa Himeko, un simbol al inocentei si al imaturitatii *first opinion* ce intra intr-o stransa corelatie cu Himemiya Chikane, o persoana bine definita cu o imagine impecabila.Pe langa personajele principale, se mai alatura si Ogami Souma , prietenul lui Himeko ce tine sa ii mentioneze ca o iubeste si ii declara la sfarsit acest lucru. Actiunea are pasaje uneori greu de inteles, insa se bazeaza pe dragostea dintre cele doua predominand diferite tente.

Desigur, povestea se complica pe parcurs, cele doua intampinand probleme in ceea ce le priveste, sentimentele aprofunzandu-se - ura, gelozie, iubire, simpatie.
Sfarsitul este unul interpretabil, fiind marcat de moartea lui Chikane. Datorita afectiunii pe care Himeko i-o poarta, ii promite faptul ca o va astepta timpul necesar pentru "a se intoarce" (se face referire la opinia majoritatii oamenilor, cea de reincarnare ce este pusa in aplicare de catre creatorul acestui anime- Kaishaku). Asadar, in ciuda faptul ca Ogami i-a propus sa avanseze cu privire la relatia lor, tanara il refuza fiind constienta de promisiunea sa.


Personajele:


  • Kurusugawa Himeko
  • Himemiya Chikane
  • Souma Ogami

Sus In jos
Virusel
Utilizator
Utilizator
Virusel


Mesaje : 17
Puncte Gothice : 21
Reputatie : 0

Statistici personale
Warn:
Kannazuki no miku Left_bar_bleue0/10Kannazuki no miku Empty_bar_bleue  (0/10)

Kannazuki no miku Empty
MesajSubiect: Re: Kannazuki no miku   Kannazuki no miku EmptyMar Iul 19, 2011 5:54 am

Mi se pare interesant, am sa incep sa-l vizionez, eu fiind un fan infocat al YURI xD
Iti multumesc pentru anime:]
Sus In jos
Kd.sens
Moderator
Moderator
Kd.sens


Mesaje : 36
Puncte Gothice : 51
Reputatie : 1

Statistici personale
Warn:
Kannazuki no miku Left_bar_bleue0/10Kannazuki no miku Empty_bar_bleue  (0/10)

Kannazuki no miku Empty
MesajSubiect: Re: Kannazuki no miku   Kannazuki no miku EmptyMar Iul 19, 2011 7:17 am

Ma bucur ca iti place ideea, momentan :]
Sper sa ai aceeasi conceptie cu privire la anime-ul in sine Kannazuki no miku 364988687
Sus In jos
Continut sponsorizat





Kannazuki no miku Empty
MesajSubiect: Re: Kannazuki no miku   Kannazuki no miku Empty

Sus In jos
 
Kannazuki no miku
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime Goth :: Anime Genre :: Yaoi/Yuri/Shounen Ai-
Mergi direct la: